Človek pracujúci v PR agentúre si neraz môže myslieť, že ak sleduje televíziu, rádio, číta denníky, aj časáky o kráse, má celkom fajn prehľad a zároveň je dostatočne informovaný. Samozrejme, potom príde nový klient a opäť sme nohami na zemi. Pravda je raz taká, ako raz povedal múdry Sokrates: „Viem, že nič neviem“. A potom začíname odznova.

Takto ma napríklad prekvapil oznam vo výťahu našej bytovky, v ktorej bývam. Oznam informoval: „Nakoľko sa v byte vymieňajú merače, treba staré odovzdať a bla bla…“. Jednoducho mnoho somarín, ktorým som vôbec nerozumela.

Keď som začala študovať podklady, o pre mňa novom klientovi, postupne mi začalo zapínať.

O pár dní neskôr na stretnutí s riaditeľom technického vývoja spoločnosti ESM Yzamer a odborníkom na energetiku, som prišla na to, čo tento oznam vlastne znamenal. Vtedy som zistila, že nové pomerové rozdeľovače vedia byť veľmi šikovnými pomocníkmi v domácnosti, vďaka ktorým máte vašu spotrebu energií stále pod kontrolou. Vedeli ste napríklad, že pomerový rozdeľovač so systémom smart metering, alebo ináč inteligentným online monitoringom, vám prezradí, keď vyvaľujúc si šunky na dovolenke vytápate suseda pod vami ? Nie ? Ani ja, no teraz už mám tému v malíčku 😉

Malá krabička s inteligentnou aplikáciou Vám dokonca meria spotrebu energií v každej miestnosti samostatne. Taktiež ak máte dvoj-snímačový merač, ktorý meria teplotu na radiátore a súčasne v miestnosti, meranie spotreby je natoľko presné, že k vám už nemusí chodiť žiadny ujo odpisovať spotrebu do bytu.  A prečo by aj mal, veď nikomu z nás určite nie je dva krát pochuti pustiť do bytu cudzieho človeka a navyše sa prispôsobovať jeho návštevným hodinám.

Moja práca je úžasná, a keď niektorí z mojich priateľov nevedia, čo taký PR manager vlastne robí, minimálne ich hrdo poučím o tom, aký pomerový rozdeľovač mu umožní ušetriť v byte energiu.

A vy ? Máte už nový pomerových rozdeľovač tepla so systémom smart metering? Nie? Tak pozor! Čas máte už len do konca tohto roka.

 

Miša