Je tu rok 2016 a nás opäť čakajú dni a noci, počas ktorých sa udeje mnoho vecí a situácií.

Medzi tie najhlavnejšie pre spoločnosť budú pravdepodobne patriť marcové voľby. Zároveň netreba zabúdať na to, čo pred nás postavil rok minulý. Problémy, ktorým sme museli čeliť, nezmizli ako šibnutím čarovného prútika, sú stále prítomné.

Reklamným svetom zasa bude čoraz viac otriasať on-line vlna, ktorá sa tiež nezdvihla iba tak – zo dňa na deň. Môžeme sa tešiť na reklamy dobré aj zlé, na pr, ktoré prinesie zaujímavé informácie aj na pr, ktoré nebude mať ani hlavu, ani pätu.

Najhoršie na tom všetkom je, že sa nás nikto a nič nepýta, či sme pripravení. Je iba na nás, ako sa s aktuálnou situáciou dokážeme popasovať. Otázny je aj dostatok síl – zostali nám vôbec ešte nejaké?

Dnes, jedenásteho januára, sa na svetlo dostala správa o úmrtí Davida Bowieho. Pieseň Under Pressure, ktorú nahral s kapelou Queen, má veľmi výpovedný názov. Všetci sme tak akosi „under pressure“ a bude záležať na tom, ako sa k roku 2016 postavíme. Ak parafrázujem slová z detskej hry na schovávačku, nový rok už zakričal: „Pripravený, nepripravený, idem!“

Buďme teda radšej čo najviac pripravení…