Dnes som chcela darovať krv po prvýkrát v mojom živote. K tomuto kroku ma priviedli kamaráti. Personál Národnej transfúznej stanice bol až neuveriteľne milý. Mnohí darcovia hovoria, že sú to anjeli a najmilší lekárski pracovníci vôbec. Napriek tomu, že som tento raz nemohla darovať krv, pretože mi to lekárka neodporučila, vôbec moju snahu nepovažujem za márnu. V čakárni sedeli dve – tri desiatky podobne zmýšľajúcich ľudí a ja som odchádzala nielen s dobrým pocitom, ale aj s príjemným naladením do nového pracovného dňa.

Darovanie krvi považujem za jednu z prospešných aktivít, ktorá nám nezaberie veľa času, no zároveň dokáže expresne rýchlo pomôcť a zachrániť život. Sami nevieme, kedy budeme my alebo naši blízki potrebovať takúto pomoc. Oplatí sa nájsť si hodinku času. Naozaj to za bežných podmienok netrvá dlhšie. Vyplníte dotazník o svojom zdravotnom stave, zaregistrujú vás, odoberú vám kontrolnú vzorku krvi. Tú v priebehu niekoľkých minút zanalyzujú a vyhodnotia, či ste vhodný darca. A ide sa na to. 10 – 15 minút si poležíte a je to!

Nie je to veľmi zložité, však? Ani sa pri tom neušpiníte, ani nezapotíte, dokonca získate predstavu o svojom krvnom obraze. Síce sa musíte deň vopred trochu obmedziť v stravovaní a nenamáhať sa, ale dá sa to hravo zvládnuť.

No napriek tomu, že je to veľmi jednoduché, koľkí z vás tak niekedy urobili? Viete, kde môžete krv darovať a ako sa na to pripraviť? Je verejnosť dostatočne informovaná? Reklama a osveta takýmto prospešným aktivitám nebude nikdy na škodu.

Náš projekt Cesta k dieťatu.

Náš projekt Cesta k dieťaťu.

Dôkazom toho, že aj medicínske témy je možné spropagovať, sú aj naše projekty týkajúce sa neplodnosti a ochorenia štítnej žľazy. Ich cieľom nie je predať produkt, ale upozorniť verejnosť na dané zdravotné problémy, poskytnúť na jednom mieste cenné informácie a nasmerovať pacientov na špecialistov.

Môj dobrovoľnícky a dobročinný duch skáče od radosti, že naša agentúra sa podieľa na takýchto edukatívnych projektoch, ktoré sú reálne prospešné. Verím, že v podobných aktivitách budeme pokračovať. Neváhajte sa na nás obrátiť, radi vám s kvalitným PR vašej služby pomôžeme. 🙂

Spoza recečpného pultíka

Lucka