V minulom blogu som vám porozprávala o zvláštnych snoch, ktoré často ani snami neboli. Bolo to o mojich PRvých krokoch. Tento blog bude o skutočných krokoch. Tých, ktoré vytvárajú naše nohy. Tých, z ktorých sa stáva chôdza.

Každý z nás už máme vlastné prvé kroky za sebou a mnohé z nich sú stále pred nami. Nejdem vám tu hovoriť o tom, ako to chodí v PR. To nie. Ale prezradím vám, aká dôležitá pre mňa chôdza je.

Posledné augustové dni som sa už tešila na jeseň. Na voňavé rána, na hmlisté dni ochutené kávou, na farebnú krajinu plnú lístia a orechov. Trochu melancholické? A čo? No zrazu jeseň prišla bez pozvania. Zaľahla ma a trochu pridusila. No nie je to počasím. Niekedy sa stanú veci, ktoré vás vykoľaja a všetky vône, farby a chute sa z mysle vytratia. Práve vtedy začínam chodiť.

Keď sa prechádzam, myšlienky sa mi vyčistia, oslobodí sa dych a chôdza sa stane energickejšou. Naberám odvahu a zabúdam na slová ´nedá sa´. Prechádzam sa do noci, prechádzam sa aj hneď zrána. Dokonca sa niekedy prechádzam aj v kancelárii. Nie je preto, že je niečo zle. Znamená to, že niečo by mohlo byť lepšie.

Po pár minútach chôdze opäť nachádzam vône, farby a chute. Nedokážem to však žiadno vedecky podložiť. Musíte mi veriť.  Opäť zistím, že pred dažďovými mrakmi sa netreba schovávať. Treba im nastaviť tvár a niekedy aj prebehnúť pomedzi kvapky a niečo si zaspievať.

Ak robíte veci najlepšie, ako viete, nedajte sa mračnami pohltiť a choďte sa prejsť. Skúste to. Uvidíte. Niekedy je to pár krokov, inokedy prejdete 42,195 kilometrov . Určite však na niečo natrafíte. Napríklad aj na budúceho klienta či nápad na ďalší projekt. Nech už to bude čokoľvek, majte odvahu! Ja som tak natrafila na skvelých kolegov i šéfovcov.

Vravela som Vám: nedozviete sa, ako to chodí v PR. Jednoducho je to ako v živote – učíte sa každý deň. A pamätáte si na tie moje divné sny? Pri chôdzi som sa o nich naučila, že niektoré sny sú najlepšie, keď skončia. A niektoré? Veď to poznáte!

Hlavu hore! Snívajte a usmievajte sa. Jeseň je tu a s ňou aj mnoho nových vecí a prvých krokov.

 

Soňa Balážová